Grosser Rat
Wallis(VS)Proximitad da votaziun· Grosser Rat
Co ils commembers da questa chombra votan in relaziun a l'auter, sin basa da las vuschs ch'els han cuminaivel. Sin la charta sesan commembers che votan a moda sumeglianta datiers in a l'auter, ed adversaris dalunga. Las colurs represchentan las partidas, uschè che blocs e coaliziuns cumparan sco cluster. La grilia mussa l'accordanza media tranter mintga pèr da partidas (la diagonala è la coesiun interna da mintga partida).
Filters
Il pli expressiv entaifer ina suletta perioda legislativa: il model cumpareglia ils commembers sin basa da las vuschs ch'els han cuminaivel. Sche'l rom cumpiglia in'elecziun u ina midada da cumposiziun, sa cuvran commembers cun mandats differents apaina, e las posiziuns daventan main cumparegliablas.
- Le Centre Valais romand (56)
- PLR FDP Valais Wallis (51)
- UDC Valais romand (35)
- Parti socialiste du Valais romand (33)
- Die Mitte Oberwallis (27)
- Les Vert.e.s Valais (17)
- SVP Oberwallis (15)
- neo - Die sozialliberale Mitte (13)
- SP Oberwallis (5)
- — (5)
- Entremont Autrement (2)
- GRÜNE Oberwallis (1)
Commembers(260)
| Commember | Partida | Vuschs | Proxim a la chombra | Entaifer la partida |
|---|---|---|---|---|
| Flavio Schmid | — | 36 | 74% | — |
| David Rossier | PLR FDP Valais Wallis | 164 | 73% | 94% |
| François Vaudan | Le Centre Valais romand | 247 | 73% | 96% |
| Alain Léger | Le Centre Valais romand | 362 | 73% | 94% |
| Kevin Barras | PLR FDP Valais Wallis | 123 | 73% | 95% |
| Dominique Barras | Le Centre Valais romand | 431 | 73% | 96% |
| Jonathan Merz | PLR FDP Valais Wallis | 71 | 73% | 96% |
| Pascal Praz | Le Centre Valais romand | 406 | 72% | 96% |
| Myriam Roduit | Le Centre Valais romand | 538 | 72% | 95% |
| Audrey Baratte | Le Centre Valais romand | 180 | 72% | 95% |
| Alexandre Maret | Le Centre Valais romand | 240 | 72% | 96% |
| Audrey Bovier-Michelet | Le Centre Valais romand | 231 | 72% | 94% |
| Maxime Moix | Le Centre Valais romand | 453 | 72% | 93% |
| Frédéric Rey-Bellet | Le Centre Valais romand | 403 | 72% | 93% |
| Patrick Giroud | PLR FDP Valais Wallis | 429 | 72% | 94% |
| Stefan Diezig | — | 135 | 72% | — |
| Sarah Délèze | Le Centre Valais romand | 557 | 72% | 96% |
| Patrick Coquoz | Le Centre Valais romand | 184 | 72% | 95% |
| Jessica Métrailler | PLR FDP Valais Wallis | 262 | 72% | 97% |
| Nicole Carrupt | PLR FDP Valais Wallis | 483 | 72% | 92% |
| Blaise Lovisa | Le Centre Valais romand | 543 | 72% | 95% |
| Evelyne Scaletta | PLR FDP Valais Wallis | 278 | 72% | 96% |
| Christel Duc | PLR FDP Valais Wallis | 329 | 72% | 94% |
| Christian David | Le Centre Valais romand | 263 | 71% | 93% |
| Laurence Rausis | Le Centre Valais romand | 404 | 71% | 94% |
| Charlotte Thétaz | Le Centre Valais romand | 391 | 71% | 95% |
| Mirca Sigrist | Le Centre Valais romand | 302 | 71% | 93% |
| Richard Nanchen | PLR FDP Valais Wallis | 529 | 71% | 95% |
| Pascal Schaller | Die Mitte Oberwallis | 252 | 71% | 96% |
| Mariève Ballestraz Blanc | Le Centre Valais romand | 596 | 71% | 95% |
| Chloé Bertholet | Le Centre Valais romand | 457 | 71% | 94% |
| Périne Vouillamoz | Le Centre Valais romand | 423 | 71% | 94% |
| Carole Rey-Schwery | Le Centre Valais romand | 278 | 71% | 94% |
| Stefanie Aufdenblatten | Die Mitte Oberwallis | 68 | 71% | 94% |
| Renaud Pitteloud | Le Centre Valais romand | 170 | 71% | 93% |
| Christian Florey | PLR FDP Valais Wallis | 476 | 71% | 94% |
| Adea Dalloshi | Le Centre Valais romand | 267 | 71% | 95% |
| Florent Héritier | Le Centre Valais romand | 391 | 71% | 95% |
| Didier Morard | PLR FDP Valais Wallis | 851 | 71% | 95% |
| Baptiste Darbellay | Le Centre Valais romand | 287 | 71% | 96% |
| Evelyne Pfammatter | Die Mitte Oberwallis | 200 | 71% | 94% |
| Eveline Delavy-Schnydrig | PLR FDP Valais Wallis | 81 | 71% | 91% |
| Nadine Pardo | PLR FDP Valais Wallis | 809 | 71% | 94% |
| Sébastien Berguerand | PLR FDP Valais Wallis | 611 | 71% | 94% |
| Nicolas Bonvin | Le Centre Valais romand | 451 | 71% | 93% |
| Olivier Moser | Le Centre Valais romand | 311 | 71% | 95% |
| Delphine Deprez-Favre | Le Centre Valais romand | 411 | 71% | 93% |
| Monique Roh-Roduit | PLR FDP Valais Wallis | 193 | 71% | 92% |
| Sandra Schenkel | PLR FDP Valais Wallis | 605 | 71% | 95% |
| Adeline Crettenand | PLR FDP Valais Wallis | 579 | 71% | 94% |
| Stéphanie Revaz Martignoni | Le Centre Valais romand | 512 | 71% | 93% |
| Sylvie Masserey Anselin | PLR FDP Valais Wallis | 572 | 71% | 94% |
| Niklaus Heinzmann | PLR FDP Valais Wallis | 473 | 70% | 91% |
| David Remondeulaz | PLR FDP Valais Wallis | 200 | 70% | 95% |
| Claire-Lise Bonvin | Le Centre Valais romand | 766 | 70% | 93% |
| Natacha Albrecht | PLR FDP Valais Wallis | 590 | 70% | 95% |
| Yvan Arlettaz | PLR FDP Valais Wallis | 267 | 70% | 94% |
| Fabienne Zufferey Cardona | Le Centre Valais romand | 545 | 70% | 95% |
| Sonia Tauss-Cornut | PLR FDP Valais Wallis | 833 | 70% | 94% |
| Michaël Hugon | PLR FDP Valais Wallis | 541 | 70% | 94% |
| Stève Delasoie | PLR FDP Valais Wallis | 406 | 70% | 92% |
| Virginie Rossier | Le Centre Valais romand | 589 | 70% | 95% |
| Vincent Pravato | PLR FDP Valais Wallis | 641 | 70% | 92% |
| Françoise Métrailler | Le Centre Valais romand | 646 | 70% | 93% |
| Malvine Moulin | Le Centre Valais romand | 596 | 70% | 93% |
| Fabienne Moret-Roth | Le Centre Valais romand | 667 | 70% | 94% |
| Sébastien Morisod | PLR FDP Valais Wallis | 291 | 70% | 92% |
| Yvan Maistre | PLR FDP Valais Wallis | 287 | 70% | 96% |
| Julien Morand | PLR FDP Valais Wallis | 448 | 70% | 94% |
| Kathleen Rossier Moll | PLR FDP Valais Wallis | 526 | 70% | 94% |
| Alexia Héritier | Le Centre Valais romand | 797 | 70% | 93% |
| Janique Luyet | Le Centre Valais romand | 545 | 70% | 93% |
| Leyla Solène Daragon | PLR FDP Valais Wallis | 493 | 70% | 93% |
| Corentin Zuber | Le Centre Valais romand | 539 | 70% | 94% |
| Charles-Albert Putallaz | PLR FDP Valais Wallis | 599 | 70% | 91% |
| Romaine Duc-Bonvin | Le Centre Valais romand | 503 | 69% | 92% |
| Andrea Duchoud | PLR FDP Valais Wallis | 612 | 69% | 95% |
| Alwin Venetz | PLR FDP Valais Wallis | 454 | 69% | 92% |
| Anthony Lamon | Le Centre Valais romand | 548 | 69% | 91% |
| Marie Jordan | Le Centre Valais romand | 292 | 69% | 94% |
| Jordy Bonvin | PLR FDP Valais Wallis | 496 | 69% | 92% |
| Ludivine Luy | Le Centre Valais romand | 271 | 69% | 89% |
| Bernd Kalbermatten | Die Mitte Oberwallis | 481 | 69% | 94% |
| Joël Bessard | PLR FDP Valais Wallis | 335 | 69% | 92% |
| Valériane Grichting | PLR FDP Valais Wallis | 623 | 69% | 93% |
| Nathan Bender | Le Centre Valais romand | 712 | 69% | 92% |
| Frédéric Wuest | PLR FDP Valais Wallis | 138 | 69% | 93% |
| Fabienne Rime | PLR FDP Valais Wallis | 514 | 69% | 93% |
| Sandy Hug | Le Centre Valais romand | 319 | 69% | 95% |
| Carole Melly-Basili | Le Centre Valais romand | 391 | 69% | 91% |
| David Mariétan | Le Centre Valais romand | 386 | 69% | 90% |
| Emmanuel Chassot | Le Centre Valais romand | 321 | 69% | 91% |
| Florent Aymon | PLR FDP Valais Wallis | 366 | 69% | 92% |
| Diego Wyssen | Die Mitte Oberwallis | 250 | 69% | 94% |
| Alexandre Georges | PLR FDP Valais Wallis | 240 | 69% | 93% |
| Leo Ruppen | Die Mitte Oberwallis | 409 | 68% | 95% |
| Swen Luyet | PLR FDP Valais Wallis | 735 | 68% | 89% |
| Florian Piasenta | PLR FDP Valais Wallis | 473 | 68% | 90% |
| Delphine Michaud | Le Centre Valais romand | 797 | 68% | 90% |
| Benoît Fournier | Le Centre Valais romand | 302 | 68% | 87% |
| Marceline Gemmet | Die Mitte Oberwallis | 73 | 68% | 95% |
| Jacques Berra | Le Centre Valais romand | 470 | 68% | 88% |
| Nicolas Gabioud | Le Centre Valais romand | 646 | 68% | 90% |
| Stéphane Haefliger | — | 151 | 68% | — |
| Julie Cacheiro | Les Vert.e.s Valais | 43 | 68% | 94% |
| Frédéric Pitteloud | Le Centre Valais romand | 511 | 68% | 90% |
| Anthony Lambiel | Le Centre Valais romand | 284 | 68% | 91% |
| Thomas Matter | neo - Die sozialliberale Mitte | 611 | 68% | 95% |
| Laurent Rey | Le Centre Valais romand | 610 | 68% | 89% |
| Thomas Birbaum | PLR FDP Valais Wallis | 615 | 68% | 90% |
| Sylvie Luginbühl | PLR FDP Valais Wallis | 464 | 67% | 89% |
| Markus Ammann | Die Mitte Oberwallis | 440 | 67% | 95% |
| Urban Furrer | neo - Die sozialliberale Mitte | 558 | 67% | 95% |
| Stefan Lorenz | neo - Die sozialliberale Mitte | 164 | 67% | 94% |
| Joël Fischer | Die Mitte Oberwallis | 295 | 67% | 94% |
| Sandro Fontana | Le Centre Valais romand | 482 | 67% | 90% |
| Gilles Florey | Die Mitte Oberwallis | 473 | 67% | 94% |
| Iwan Eyholzer | Die Mitte Oberwallis | 502 | 67% | 96% |
| Vincent Roten | Le Centre Valais romand | 197 | 67% | 87% |
| Aurel Schmid | Die Mitte Oberwallis | 387 | 67% | 94% |
| Martin Kalbermatter | neo - Die sozialliberale Mitte | 698 | 67% | 96% |
| Sophie Biffiger-Ruppen | Die Mitte Oberwallis | 530 | 67% | 95% |
| Matthias Hildbrand | Die Mitte Oberwallis | 293 | 67% | 94% |
| Jonas Regotz | neo - Die sozialliberale Mitte | 286 | 67% | 95% |
| Mathieu Carruzzo | PLR FDP Valais Wallis | 240 | 67% | 90% |
| Philipp Loretan | neo - Die sozialliberale Mitte | 759 | 67% | 95% |
| Claudia Noti | Die Mitte Oberwallis | 384 | 67% | 95% |
| Pascal Martig | Die Mitte Oberwallis | 579 | 67% | 94% |
| Géraldine Gianadda | PLR FDP Valais Wallis | 803 | 67% | 87% |
| Mathieu Couturier | PLR FDP Valais Wallis | 532 | 67% | 87% |
| Karl Kummer | Die Mitte Oberwallis | 802 | 67% | 92% |
| Raphaël Bornet | PLR FDP Valais Wallis | 240 | 67% | 91% |
| Urs Juon | Die Mitte Oberwallis | 537 | 67% | 94% |
| Jenny Fux Zenklusen | Die Mitte Oberwallis | 477 | 67% | 95% |
| Alexandre Luy | PLR FDP Valais Wallis | 442 | 66% | 87% |
| Graziella Collenberg | neo - Die sozialliberale Mitte | 410 | 66% | 94% |
| Serge Rey | UDC Valais romand | 226 | 66% | 90% |
| Stefanie Zimmermann | Die Mitte Oberwallis | 141 | 66% | 96% |
| Melanie Burgener | neo - Die sozialliberale Mitte | 497 | 66% | 92% |
| Marco Wenger | neo - Die sozialliberale Mitte | 338 | 66% | 96% |
| Olivier Imboden | Die Mitte Oberwallis | 512 | 66% | 90% |
| Julien Besson | UDC Valais romand | 51 | 66% | 86% |
| Damien Revaz | PLR FDP Valais Wallis | 454 | 66% | 87% |
| Rahel Pirovino-Indermitte | Die Mitte Oberwallis | 666 | 65% | 93% |
| Marie-Claude Schöpfer-Pfaffen | neo - Die sozialliberale Mitte | 315 | 65% | 95% |
| Elodie Praz | Les Vert.e.s Valais | 201 | 65% | 90% |
| Caroline Kreuzer-Pfammatter | neo - Die sozialliberale Mitte | 173 | 65% | 93% |
| Gerhard Kiechler | neo - Die sozialliberale Mitte | 613 | 65% | 92% |
| Charlotte Salzmann-Briand | Die Mitte Oberwallis | 363 | 65% | 90% |
| Sylvain Amos | Les Vert.e.s Valais | 284 | 65% | 94% |
| Pascal Amacker | neo - Die sozialliberale Mitte | 371 | 65% | 91% |
| Andrea Amherd-Burgener | Die Mitte Oberwallis | 517 | 65% | 90% |
| Raphaël Filliez | UDC Valais romand | 77 | 64% | 89% |
| Christian Rieder | Die Mitte Oberwallis | 302 | 64% | 88% |
| Serge Darbellay | Les Vert.e.s Valais | 250 | 64% | 94% |
| Noémie Constantin | Parti socialiste du Valais romand | 388 | 62% | 97% |
| Marie Soline Rouvinez | Parti socialiste du Valais romand | 482 | 61% | 98% |
| Angela Escher | GRÜNE Oberwallis | 285 | 60% | — |
| Aron Pfammatter | Die Mitte Oberwallis | 455 | 60% | 85% |
| Clément Borgeaud | Parti socialiste du Valais romand | 505 | 60% | 97% |
| Romain Gex-Fabry | UDC Valais romand | 457 | 60% | 93% |
| Jean-Baptiste Udressy | UDC Valais romand | 184 | 60% | 91% |
| Roxanne Giroud | Entremont Autrement | 108 | 60% | — |
| Alexandre Dubuis | Les Vert.e.s Valais | 246 | 60% | 93% |
| Julien Girod | Parti socialiste du Valais romand | 340 | 59% | 98% |
| Aline Baeriswyl | Parti socialiste du Valais romand | 327 | 59% | 97% |
| Claudia Alpiger | SP Oberwallis | 481 | 59% | 97% |
| Gwendoline Bourban | UDC Valais romand | 303 | 59% | 91% |
| Diego Andenmatten | Die Mitte Oberwallis | 145 | 59% | 90% |
| Maud Theler | Parti socialiste du Valais romand | 566 | 59% | 96% |
| Laurent Golay | Les Vert.e.s Valais | 310 | 59% | 95% |
| Anne-Laure Secco | Parti socialiste du Valais romand | 290 | 59% | 95% |
| Alexis Udressy | UDC Valais romand | 556 | 59% | 93% |
| Aïda Lips | UDC Valais romand | 306 | 59% | 93% |
| Milaim Rexhepi | Parti socialiste du Valais romand | 207 | 58% | 96% |
| Johanne Guex | Parti socialiste du Valais romand | 436 | 58% | 97% |
| Elda Weissbrodt | Parti socialiste du Valais romand | 227 | 58% | 97% |
| Emilie Teixeira | Parti socialiste du Valais romand | 429 | 58% | 97% |
| Benoît Moret | Parti socialiste du Valais romand | 451 | 58% | 96% |
| Andreas Aquilino | SVP Oberwallis | 257 | 58% | 96% |
| Arnaud Genolet | UDC Valais romand | 195 | 58% | 91% |
| Adrien Pinho | Parti socialiste du Valais romand | 362 | 57% | 95% |
| Ariane Courtine Mudry | Les Vert.e.s Valais | 123 | 57% | 95% |
| Joachim Felix Correia | SP Oberwallis | 680 | 57% | 95% |
| Marine Barras | Parti socialiste du Valais romand | 379 | 57% | 96% |
| André-Marcel Malbois | UDC Valais romand | 309 | 57% | 85% |
| Laura Décaillet | Parti socialiste du Valais romand | 394 | 57% | 96% |
| Sébastien Nendaz | Parti socialiste du Valais romand | 213 | 57% | 91% |
| Marie-Bertrande Duay | UDC Valais romand | 538 | 57% | 91% |
| Aurélie Pont | Parti socialiste du Valais romand | 305 | 57% | 97% |
| Emma Crettenand | Parti socialiste du Valais romand | 295 | 57% | 91% |
| Paola Riva Gapany | Parti socialiste du Valais romand | 561 | 57% | 97% |
| Aferdita Bogiqi | Parti socialiste du Valais romand | 500 | 57% | 94% |
| Olivier Ostrini | Parti socialiste du Valais romand | 471 | 57% | 96% |
| Véronique Chervaz | Parti socialiste du Valais romand | 396 | 57% | 92% |
| Mireille Hofmann Jacquod | — | 187 | 57% | — |
| Barbara Anthamatten | SVP Oberwallis | 355 | 57% | 92% |
| Pascal Clivaz | Parti socialiste du Valais romand | 539 | 56% | 94% |
| Cyrille Fauchère | UDC Valais romand | 462 | 56% | 87% |
| Esther Posse | Parti socialiste du Valais romand | 426 | 56% | 96% |
| Rahel Zimmermann | SP Oberwallis | 439 | 56% | 98% |
| Christian Roduit | Parti socialiste du Valais romand | 423 | 56% | 97% |
| Marie Oreiller | Entremont Autrement | 718 | 56% | — |
| Marie-Josée Reuse | Parti socialiste du Valais romand | 403 | 56% | 96% |
| Brian Neukom | UDC Valais romand | 851 | 56% | 91% |
| Daniela Pollinger | SVP Oberwallis | 337 | 56% | 97% |
| Florian Chappot | Parti socialiste du Valais romand | 333 | 56% | 96% |
| Thierry Bonvin | UDC Valais romand | 514 | 56% | 92% |
| Pierre Gabioud | UDC Valais romand | 447 | 56% | 91% |
| Léonard Dorsaz | Les Vert.e.s Valais | 411 | 56% | 93% |
| Beno Kippel | SVP Oberwallis | 536 | 56% | 97% |
| Céline Dessimoz | Les Vert.e.s Valais | 738 | 56% | 89% |
| Sarah Constantin | Parti socialiste du Valais romand | 542 | 56% | 92% |
| Nadine Reichen | UDC Valais romand | 851 | 55% | 90% |
| Daiana Squaratti | SVP Oberwallis | 454 | 55% | 96% |
| Valentin Aymon | Parti socialiste du Valais romand | 344 | 55% | 94% |
| Martin Giachino | SVP Oberwallis | 211 | 55% | 97% |
| François Quennoz | UDC Valais romand | 398 | 55% | 91% |
| Renato Karlen | SVP Oberwallis | 259 | 55% | 97% |
| Kevin Pellouchoud | UDC Valais romand | 603 | 55% | 90% |
| Vincent Boand | UDC Valais romand | 502 | 55% | 89% |
| Sebastian Werlen | SP Oberwallis | 548 | 55% | 95% |
| Patrick Brigante | UDC Valais romand | 639 | 54% | 89% |
| Romano Amacker | SVP Oberwallis | 835 | 54% | 96% |
| Emmanuel Revaz | Les Vert.e.s Valais | 756 | 54% | 92% |
| Aude Rapin | Parti socialiste du Valais romand | 50 | 54% | 94% |
| Blaise Carron | Parti socialiste du Valais romand | 384 | 54% | 95% |
| Silvia Eyer | SP Oberwallis | 407 | 54% | 95% |
| Jérôme Desmeules | UDC Valais romand | 385 | 54% | 85% |
| Daniel Brechbühl | SVP Oberwallis | 374 | 54% | 97% |
| Lisa Salamin | Parti socialiste du Valais romand | 511 | 54% | 96% |
| Claudine Berthod | Les Vert.e.s Valais | 290 | 54% | 93% |
| Patric Zimmermann | SVP Oberwallis | 449 | 54% | 96% |
| Damien Fumeaux | UDC Valais romand | 354 | 54% | 87% |
| Grégoire Emonet | UDC Valais romand | 738 | 54% | 88% |
| Blaise Melly | UDC Valais romand | 215 | 53% | 85% |
| Samuel Jacquier | Parti socialiste du Valais romand | 271 | 53% | 97% |
| Guillaume Frossard | UDC Valais romand | 543 | 53% | 91% |
| Blaise Vouillamoz | UDC Valais romand | 292 | 53% | 91% |
| Sophie Pignat Delavy | Les Vert.e.s Valais | 397 | 53% | 95% |
| Grégory Logean | UDC Valais romand | 834 | 53% | 87% |
| Diego Schmid | SVP Oberwallis | 423 | 53% | 96% |
| Marco Schnydrig | SVP Oberwallis | 765 | 53% | 92% |
| Jérémy Savioz | Les Vert.e.s Valais | 536 | 52% | 93% |
| Christine Pustel | Les Vert.e.s Valais | 388 | 52% | 94% |
| Carole Morisod | Les Vert.e.s Valais | 549 | 52% | 91% |
| Julien Bagnoud | Les Vert.e.s Valais | 223 | 52% | 89% |
| Ralph Kummer | SVP Oberwallis | 450 | 52% | 91% |
| Damien Raboud | UDC Valais romand | 407 | 52% | 88% |
| Valentin Reynard | UDC Valais romand | 405 | 52% | 86% |
| Christian Gasser | SVP Oberwallis | 678 | 51% | 92% |
| Claudia Bonvin | UDC Valais romand | 458 | 51% | 87% |
| Rémy In-Albon | UDC Valais romand | 454 | 51% | 87% |
| Benjamin Cochrane | UDC Valais romand | 274 | 50% | 89% |
| Alexandre Cipolla | UDC Valais romand | 412 | 50% | 78% |
| Bruno Perroud | UDC Valais romand | 481 | 50% | 83% |
| Mathias Delaloye | UDC Valais romand | 341 | 48% | 79% |
| Patricia Constantin | — | 103 | 48% | — |
| Andreas Briggeler | SVP Oberwallis | 369 | 47% | 88% |
| Mathieu Clerc | Les Vert.e.s Valais | 460 | 47% | 90% |
Datas: OpenParlData · CC BY 4.0
Metodologia